ויג'ננה יוגה

ישנן שיטות אימון רבות שנכנסות תחת מטריית היוגה, אך הויג'ננה נחשבת לחדשנית וגם האהודה ביותר (בישראל באופן מיוחד) על פני האחרות ויש לכך המון סיבות טובות.
הויג'ננה יוגה מאמינה שאין שום צורך להפגין יכולות פיזיות מרשימות עבור כל תרגיל – היוגה היא אישית ומתאימה לכל אחד ואחת, בכל מצב גופני. מטרתה היא להתאמן אך גם להבין מדוע אנו מבצעים כל תרגיל וכיצד אנו יכולים לדייק אותו במטרה להטיב עם הגוף ועם התחושות.

מי הגאון שהמציא את זה?

הוגת השיטה היא אורית סן-גופטה שמתרגלת יוגה מאז שנת 1967 וצברה מאז ידע יוגי מעמיק ביותר. היא מאמינה שהלימוד מגיע בד בבד עם רכישת טכניקת האימונים ובשיתוף קבוצת מורים עתירי ניסיון יסדה ב-2003 את הויג'נאנה, הפועלת במקומות רבים ברחבי העולם וגם בישראל.

מה היתרונות של אימון ויג'נאנה יוגה?

השיטה מתבצעת מתוך הקשבה פנימית לגוף ולתודעה, תוך יישום של 5 עקרונות:

  •  הרפיית הגוף – לימוד שחרור משקל הגוף באמצעות טכניקות הנשימה והתמסרות לכוח המשיכה.
  • השקטת התודעה – הריכוז והמיקוד בתנועה תוך כדי הקפדה על הנשימה יוצרת עבודה מדוייקת, מכוונת וממוקדת.
  •  השתרשות – לימוד היציבה האיתנה של הגוף, בדומה לעץ השולח שורשים אל תוך האדמה ונותר תמיד יציב.
  •  מודעות לנשימה – גם במצב של חוסר פעילות, הנשימה ממשיכה לבצע תנועה. היא מניעה את בית החזה והבטן, מזרימה אנרגיה אל מערכות הגוף, מעניקה הזדמנות לבחון את התנועה שלנו מתוך רצון לבצע פעולות בלתי כואבות או מזיקות ותומכת במבנה הגוף מבפנים.
  •  חיבור – כאשר כל מערכות ואיברי הגוף פועלים יחד בהרמוניה, נוצר קשר רציף וזורם שמקל על התרגול ומפתח אותו עוד ועוד, מרחיב את התנועה ומאריך אותה, מאפשר לגוף להתאסף ולהתמודד עם עומס התרגיל ולהביא גם למצב של תודעה מורחבת.

מה צריך להביא לשיעור?

מזרון יוגה – אם מקום האימונים לא כולל מזרון מתאים, כדאי להצטייד בשלכם מהבית. המזרון יאפשר לתרגל כחלק מהשיעור גם מדיטציות.
בקבוק מים – אמנם נדמה שפעילות אנאירובית מתונה לא מצריכה כמויות רבות של שתיה, אך רמת התרגילים מתחדדת והקושי מוסיף לעלות, כך שחובה לערוך לפחות הפסקת שתייה יזומה אחת לאורך השיעור.

יאללה, שנתחיל להתאמן?

אתר FitnessWorld הוקם במטרה למצוא וליצור קשר עם מאמנים טובים ומובילים בסוג האימונים שחיפשתם. באתר שלנו תמצאו מדריכי ויג'נאנה יוגה מוסמכים ועתירי ניסיון. מערכת הסינון של האתר תאפשר לכם למצוא מאמני כושר קרוב לבית לפי אזור מגורים וקבוצת גיל, להכיר את המאמנים מקרוב ולקבל עליהם מידע וליצור קשר טלפוני/ באמצעות הודעה לכל שאלה, קבלת פרטים ותיאום אימון ניסיון.