בכושר ובאושר: כך תשלבו ספורט ועבודה

במאה ה-21 אנחנו עובדים קשה יותר, למשך רוב שעות היום ולפעמים גם הלילה. אז איך משלבים עם זה גם שמירה על אורח החיים הבריא? פורטל מאמני הכושר FitnessWorld עם התשובות:

לפעמים נדמה שאנחנו עושים יותר עבור הבוס בעבודה מאשר שאנחנו עושים עבור עצמנו. הרעב שלנו להצלחה מתבטא בדרך כלל בקריירה, אבל מזניח כמעט כל הקשר אחר לתחומי החיים כשבעיקרו חוסר השמירה על תזונה ופעילות ספורטיבית נכונה. "תרגלו בזמנכם הפנוי" מעודדים אותנו מכוני הכושר. "אימון של 15 דקות בלבד מידי יום" מבטיחים לנו בשלל תוכניות כושר חדשניות. אך הבעיה עודנה נשארת – הזמן הפנוי הוא זמן שאנחנו רוצים להשאיר פנוי ממחויבויות ודאגות, מה שדוחק הצידה עוד ועוד את המחויבות לדאוג לשמירה על גופנו.
רוב האנשים כיום תופסים את העיסוק בספורט כנטל, כמטלה שצריכה להתבצע. וכשכך נתפס אחד התחומים העיקריים שאמונים על שלמות הגוף והנפש בעיקר לקראת הגיל המבוגר, קיימת יותר ויותר דחייה מביצוע פעילות גופנית. לרוב האימונים מבוצעים לפי תקופות שבהן אנחנו מרגישים שצריך לקדם אותן לראש סדר העדיפויות. אך כשזה משתנה, יורד הכושר מהפרק והביצוע שלו כחלק מהשגרה הולך ודועך.

FitnessWorld: הבית של מאמני הכושר בישראל

אתר FitnessWorld המציע מאגר של מאמני כושר מקצועיים מכל הארץ, נועד כדי לחולל שינוי בתפיסה. כשהקשר עם המאמנים נוצר כבר מהרגע הראשון, יש פוטנציאל מחויבות גבוה יותר וההתמדה היא ארוכה יותר. ברוב המקרים, אנחנו נרשמים לפעילויות כושר גופני דרך נציגים במכוני הכושר ולא פוגשים את המאמנים מראש, מה שמגביל אותם מלספק לנו כמתאמנים את היחס האישי ותשומת הלב לגבי ביצוע נכון של התרגילים, לצייד אותנו ואת יתר המתאמנים בכלים וטיפים מתאימים לגבי ניהול השגרה הספורטיבית ולבדוק שאנחנו לא פוזלים למאפייה ליד מקום העבודה במהלך היום. כשהאימון מתבצע מיחסי הדדיות וקרבה, מתוך מקום של היכרות מוקדמת בין המאמנים למתאמנים והיכולת לתקשר בקלות, הכושר ממשיך להתברג בראש סדר העדיפויות ומקבל ביטוי גדול יותר לאורך השבוע.

מכירים מראש את המאמנים

למצוא מאמני כושר היום זאת משימה יחסית פשוטה. אתם ניגשים לאינטרנט, מקלידים משהו כמו "קבוצת ריצה" או "חוג אירובי" ומקבלים שפע של תוצאות. יחד עם זאת, אתם לא בהכרח יודעים מי נמצא בצד השני, מה באמת ההכשרה שלו כמאמן כושר ומהי גישת האימונים שלו, כדי להחליט האם היא מתאימה לכם או לא. אתר FitnessWorld מציג לכם כבר מהרגע הראשון תוצאות מעודכנות של מאמנים מכל רחבי הארץ עם תמונתם ושמם, כולל רקע קצר לגביהם וטלפון ישיר לחיוג ושליחת הודעה, מבלי לעבור דרך "גלגל שלישי" מעכב. תוכלו להתעדכן בקלות בשעות וימי הפעילות ולהחליט מראש מתי ניתן לשלב אותם עם השגרה השוטפת.
מערכת הסינון של האתר פשוטה מאוד ודרכה ניתן לבחור את אזור המגורים, טווח הגילאים ופעילות כושר רצויה, אם אתם כבר יודעים איזו מדברת אליכם יותר. באתר תמצאו גם מידע מקיף לגבי כל אחד מענפי הכושר השונים ומהם היתרונות שלו. כל המידע מוצג באופן ברור ונוח, כך שלא תצטרכו לעבור בין עשרות מסכי חיפושים ולבזבז זמן יקר.

המפתח לכושר: מחויבות

הקשר האישי בין מאמני כושר לבין אנשים מתקיים גם בתוך שוק העבודה עצמו. ארגונים וחברות גדולות מספקים שיעורי תנועה וכושר לעובדים שלהם לפחות אחת לשבוע, מתוך הבנה כי ימים ארוכים במבנה מקורה ללא חשיפה מוגברת לשמש, בישיבה ובמצב של עומס עבודה הינו מזיק ופוגע בבריאות לטווח הארוך. העובדים זוכים לשעה של יציאה מהשגרה ובמסגרתה מעניקים מעט חופש תנועה לגוף כשבאופן טבעי בתהליך משתחררים אנדורפינים, שרירים ומחשבה חיובית. חשוב לציין שפעילויות אלה אמנם תורמות לשמירה על הבריאות אך אינן מכסות אותה מהבחינה הפיזית באופן מושלם. ההמלצה כיום היא לבצע 2-3 אימוני אירובי מידי שבוע ולשלב יחד איתם גם שני אימוני אנאירובי (פילאטיס או פלדנקרייז למשל) כדי לשפר את הגמישות והחוזק הגופניים.
אתר FitnessWorld מזמין אתכם למצוא את מאמני הכושר החדשים שלכם ולשוחח איתם כבר עכשיו. הקשר האישי מול המאמנים יעניק לכם את המוטיבציה הדרושה לתיעדוף המשימות ויוכל אף לשנות לכם לחלוטין את גישת "הנטל המיותר" שדבקה אצלכם בספורט. אם מורה טוב גורם לתלמידים לאהוב את המקצוע שהוא מלמד, גם מאמן טוב יוכל לגרום לכם להתאהב בחוויית האימונים, הרצון להגיע להישגים חדשים ורווחיות, גם אם היא לא מתבטאת בכסף.